Szürrealista ihletésben

Az utamon megszokott egyhangúságban égtek a lámpák,
az éttermek ugyanazon a sarkon álltak,
a nők is ugyanazon a sarkon álltak.
A szürke egérbundába bújt rendőr huligánnak nézett,
a szerelmespárok keresztülnéztek rajtam,
a kutyák, csak a kutyákkal törődtek.
Cipőm koppanását elnyelte a csend,
a csendet elnyelte a mulatók füst-zsivaja,
ahogy szerelem lángja nyeli el a szerelmeseket.
Lassan elmaradtak mellettem az emberek,
s én kerítéseknek bókoltam méla tétlenségben,
majd az utolsó lámpa szürke fénybokrétája mögött:
beleütköztem a testet öltő Magányba.
Képek
A nyugalom megzavarására alkalmas képek rejtőznek az avatárok alatt. Ezek a vers hangulatához igazodó, fülledten erotikus, helyenként pornográf és többnyire érdekes fotók vagy fotómontázsok. A weblap gondolatával egy időben születtek.
Csak akkor kattints a képre, ha már elmúltál 18 éves és nem riaszt az esetlegesen bizarr látvány!

Visszatekintés
Pár szó a vers keletkezéséről
Legelső verseim egyikét olvashatják itt az írástudók. Lehet, hogy klisés, de kezdetnek nem rossz. Nem tudom később miért térítettek el a rímek egy másik irányba és azt sem tudom létezik-e még visszaút.
Magyarázatként a vershez annyit tennék hozzá, hogy Miskolcon 1972-ben nem álltak nők és éttermek az utcasarkon és hagyományos értelemben vett mulató is alig volt. A lámpák többnyire égtek, de egy-kettő mindig ellenzékbe vonult. A rendőröknek valóban volt szürke egyenruhájuk és ösztönösen huligánnak tekintettek minden fiatalt. Imádtak személyigazolványokat lapozgatni és egyértelműen közveszélyesnek ítélték azt, akinek már egy hete nem volt munkája. Ilyen alapon manapság a fél országot lecsukhatnák, mert többnyire nem lehet tudni, hogy ki miből él. 2019-ben huligánok nincsenek, csak garázdák, hajléktalanok, futballszurkolók és migránsok. Ja, és persze vannak magányos öregek és magányos fiatalok.